Hecněte se pro hospic!

V tomto programu nepočítáme jen naběhané KM, ale také KČ vybrané na podporu hospiců. Někteří běžci si kladou vysoké cíle. Podpořte je! Vaše podpora je nabíjí. Nebo se rovnou staňte jedním z nich.

Filtrovat

Momentálně nejsou žádné aktivní výzvy. Můžete ji založit zde.

Jarmila P.

Potápěčem pro Hospic

Výzva na běh

Proč jsem se letos rozhodla zapojit se do výzvy na Charitativní běh pro Domácí hospic Vysočina? No, je to trochu delší příběh…

V letošním roce je mi 40. Ano, poslední kulaté narozeniny, které končí na …cet. A to je prostě milník, který by zasloužil zaznamenat.

V Domácím hospici Vysočina pracuji od léta 2020. Když jsem nastupovala, reálně jsem o službách hospice nevěděla nic. Jen to načtené z webu. Pak jsem se stala součástí týmu a hlavně začala poslouchat. Ty jednotlivé příběhy klientů. To, jak hospic funguje. Jak neuvěřitelná pomoc to je… Vau. Smekám před lidmi, kteří se odhodlají, a chtějí pečovat o blízkého doma až do konce. Někdy to jsou neskutečné rodinné příběhy. Zápletky, které nevymyslí ani ti nejlepší scénáristé. A do toho přichází holky a kluci z hospice a pomáhají. S respektem, odborností a srdcem. Mou prací je, abych o tom všem úžasném dávala vědět co nejvíce lidem. Aby věděli, že možnost být spolu až do konce tu je. A že jim budeme po boku.

Letos jde výtěžek Charitativního běhu pro Domácí hospic Vysočina na nákup auta. Automobil je pro terénní službu nepostradatelným pomocníkem. A zvlášť pro nás. Když sestra sedne ve dvě v noci v lednu do auta, protože volala rodina pacienta, že nastoupily akutní potíže, musí vědět, že na auto je spolehnutí. Ať parkuje ve Sněžném, Bystřici nebo Novém Městě. Pojďme tedy zařídit nové auto…

A v čem spočívá moje výzva? Pamatujete si loňský ročník Charitativního běhu pro Domácí hospic Vysočina? Ne? Počasí nám prostě přálo. Koukněte na úvodní fotku.

“Kdo je připraven, není překvapen.” Řekla jsem si pro letošek.

Pokud se na moji výzvu podaří vybrat 20000 Kč, převléknu se do neoprenu a s vybavením pro potápěče oběhnu celou trasu pro nejmenší děti (asi 300 m).
Je to málo? Přidáme…

Pokud vybereme 40000 Kč, doprovodí mě moje kamarádky (z běhů je určitě znáte) v převleku za havajské tanečnice (ano, kokosové podprsenky, sukně z listů,..).

A jestli dáme 60000 Kč, secvičíme pro vás pořádný havajský tanec. Já jako potápěč, holky havajanky, bubínek, šumění vánku... Cítíte už tu vůni moře a pohody Havaje? To stojí za to vidět a cítit, ne?

Pojďme do toho! Podpořte moji výzvu a přijďte se podívat v sobotu 16. září, jaký potápěč ze mne bude.

11 %
Vybráno: 6 900 Kč z 60 000 Kč
Věra T.

Poběžím i za vás, poběžíme pro hospic Jordán!

"Běhání mě naučilo, že dokážu mnohem víc, než jsem si, kdy dokázala představit."
Věra Tichá - zdravotní sestra

Běhat jsem začala v říjnu 2015, ve svých 45 letech. Protože pracuji na směny jako zdravotní sestra, hledala jsem sport, abych ho mohla provozovat kdykoliv a kdekoliv. Moje ségra přišla s nápadem, že začneme běhat a přihlásila nás na 5 km závod RunTour v Českých Budějovicích, který se konal v dubnu 2016. Naměřila jsem si 5 km trasu okolo domu a začala po večerech 3x týdně běhat, zpočátku jsem uběhla 100 m v kuse, až jsem za tři měsíce uběhla trasu vcelku.

První závod mě naprosto strhl svou atmosférou a začala jsem se přihlašovat na další závody. Vloni jsem si zaběhla svůj první půlmaraton v Českých Budějovicích. Letos první maraton v Praze, ten pocit v cíli byl skvělý, ta hrdost, že jsem to dokázala!!!

Měsíčně se snažím naběhat okolo 150–180 km.

Dobročinný běh kolem Jordánu není tak dlouhý, stejně jako zbývající čas našich pacientů. A já běžím tentokrát hlavně pro ně.

Pomozte mi prosím získat pro hospic více financí. Každá koruna, kterou věnujete prostřednictvím mé výzvy půjde na péči o pacienty hospice.
Umožněme společně pacientům hospice doběhnout jejich cílovou rovinku, tak jak chtějí. Děkuji.

PS. Své běžecké tréninky sdílím v aplikaci Polar, Endomondo, Pomáhej pohybem, na instagramu ( vera.ticha45) a na facebooku.

75 %
Vybráno: 3 750 Kč z 5 000 Kč
Eva S.

Běžím pro lidi, co jsou sami

Mám kamarádku. Je to skautka a je výjimečná. Jejím životem se propletlo celé 20. století. Zemřela v 91 letech 10. září 2017 v domově pro seniory přesto, že poslední měsíce svého života stále opakovala, že chce domů.

Lída Komzáková - Šlupka se narodila v Táboře v roce 1926 jako jedináček do rodiny právníka. Od dětství byla skautkou, zažila tábory, vzájemost dětské party, pevná přátelství. Po válce se naučila esperanto a věnovala se tak mezinárodní dimenzi skautingu. Rok 1948 byl pro ni osudový. Tatínek byl vyloučen ze “socdem” pro údajné přílišné pravicové smýšlení, Šlupce nebylo umožněno dostudovat práva na Karlově univerzitě, po tragické smrti svého táty se až do konce starala o maminku, pracovala v podřadných zaměstnáních. Celý život se i tak věnovala studiu, především jazyků, měla ráda mladé lidi, zajímala se o moderní svět. Nikdy se nevdala, neměla děti. V jejím vysokém věku ji špatné zdraví, i přes společenství, ve kterých měla své pevné místo, přivedlo do nemocnice a následně do domova seniorů. Celou dobu opakovala, že chce domů. Nedokázali jsme jí to splnit.

Vzpomínám na všechny návštěvy u Šlupky, u ní doma i na ty ve zdravotnických a sociálních zařízení. Pokud bych mohla něco změnit, tak by to byl rozhovor, kdy se mě při převozu z jedné LDN na druhou ptala: Kam jedeme? Chtěla slyšet, že domů, ale jeli jsme do Prčic, kde se nacházela její další štace konce života.

Letos v neděli 2. září při dobročinném běhu pro Domácí hospic Jordán chci běžet za všechny, co nemají z různých důvodů možnost umřít doma a tolik by chtěli. A především za ty, pro které je tohle přání ještě obtížnější, protože jsou sami.

Budu ráda, když na mou výzvu přispějete a usnadníte tak práci Domácímu hospicu Jordán, který umí taková přání, jako bylo to Šlupčino, splnit. Poběžím o to rychleji ;-)

A ta výzva? Byla jsem rychlá při registraci na běh pro Domácí hospic Jordán a mám číslo 1! Jednička jistě nebudu, ale pokusím se těch 5500m uběhnout pod 30 min, což je pro mě dost výzva :-)

140 %
Vybráno: 11 200 Kč z 8 000 Kč

Vytvořte si vlastní výzvu

Děkujeme za registraci! Je to pro nás velká vzpruha a závazek. Pokud nás chcete podpořit víc, vytvořte si osobní výzvu a dejte lidem možnost podpořit vás. Rádi vám s tím pomůžeme krok za krokem.